FELIPE V (1700-1746). 8 Reales. (Ar. 25,99g/38mm). 1728. Segovia F. (Cal-2019-1597). MBC+/EBC-. Oxidaciones en anverso. Escaso ejemplar.
PHILIP V (1700-1746). 8 Reales. (Ar. 25.99g/38mm). 1728. Segovia F. (Cal-2019-1597). Good Very Fine/ Almost Extremely Fine. Obverse oxidations. Scarce copy.
Tuesday, 27 September 2022 | 16:00
Lot 15
Starting price 800€