974 | Centenary of the Peseta

ALFONSO XII (1874-1885). 5 Pesetas. (Ar. 24,95g/37mm). 1882 *18-82. Madrid MSM. (Cal-2019-51). MBC+/EBC-.

flag_en ALFONSO XII (1874-1885). 5 Pesetas. (Ar. 24.95g / 37mm). 1882 * 18-82. Madrid MSM. (Cal-2019-51). Good Very Fine/ Almost Extremely Fine.

Online Coin Auction #57

Thursday, 11 November 2021 | 11:00

Lot 974

Starting price 40€