1892 | World coins

SUIZA. 40 Batz (Ar. 29,39g/40mm). 1813. Cantón de Zurich. (Km#190). EBC-. Preciosa pátina.

flag_en SWITZERLAND. 40 Batz (Ar. 29.39g / 40mm). 1813. Canton of Zurich. (Km # 190). Almost Extremely Fine. Beautiful patina.

Online Coin Auction #57

Thursday, 11 November 2021 | 11:00

Lot 1892

Starting price 200€