2057 | World coins

ALEMANIA, Heinrich Julius (1589-1613). Thaler. (Ar. 28,78g/42mm). 1604. Brunswick-Wolfenbuttel. (Davenport 6285). MBC+. Bonita pátina.

flag_en GERMANY, Heinrich Julius (1589-1613). Thaler. (Ar. 28.78g / 42mm). 1604. Brunswick-Wolfenbuttel. (Davenport 6285). VF. Nice patina.

Online Coins Auction #43

Tuesday, 22 December 2020 | 12:00

Lot 2057

Starting price 325€