CALIFATO DE CORDOBA. Al-Hakam II. Dirham. (Ar. 1,84g/22mm). 353H. Madinat al-Zahra. (Vives 451). Con Abd al-Rahman en IIA. MBC+/EBC-.
CALIPHATE OF CÓRDOBA. Al-Hakam II. Dirham. (Ar. 1.84g / 22mm). 353H. Madinat al-Zahra. (You Vives 451). With Abd al-Rahman at IIA. VF/ XF.
Tuesday, 22 December 2020 | 12:00
Lot 1533