1328 | Roman Empire

ADRIANO. Denario. (Ar. 3,37g/17mm). 121-123 d.C. Roma. (RIC 541). MBC+. Bonita pátina.

flag_en HADRIAN. Denarius. (Ar. 3.37g / 17mm). 121-123 AD Rome. (RIC 541). VF. Nice patina.

Online Coins Auction #43

Tuesday, 22 December 2020 | 12:00

Lot 1328

Starting price 85€