TRACIA, Saratokos. Dióbolo. (Ar. 0,89g/10mm). 444-424 a.C. (SNG Copenhagen no cita; Topalov 69). EBC-. Preciosa pátina. Escasa.
THRACIA, Saratokos. Diobolus. (Ar. 0.89g / 10mm). 444-424 BC (SNG Copenhagen does not quote; Topalov 69). XF. Beautiful patina. Limited.
Tuesday, 22 December 2020 | 12:00
Lot 1056