2166 | Roman Empire

JULIA MAMAEA. Denario. (Ar. 2,57g/20mm). 222-235 d.C. Roma. (RIC 343). EBC-/MBC.

flag_en JULIA MAMAEA. Denarius. (Ar. 2.57g / 20mm). 222-235 AD Rome. (RIC 343). XF/ F.

Online Coins Auction #41

Wednesday, 28 October 2020 | 16:00

Lot 2166

Starting price 35€