2158 | Roman Empire

HELIOGABALO. Denario. (Ar. 2,63g/19mm). 222 d.C. Roma. (RIC 161). MBC+/EBC-.

flag_en HELIOGABALO. Denarius. (Ar. 2.63g / 19mm). 222 AD Rome. (RIC 161). VF/ XF.

Online Coins Auction #41

Wednesday, 28 October 2020 | 16:00

Lot 2158

Starting price 65€