54 | Celtiberian coins

CAESARAUGUSTA (Zaragoza). As. (Ae.15.95g/29.0mm). 14 a.C.-36 d.C. (FAB-362). MBC. Bonita pátina rojiza.

Online Coins Auction #38

Wednesday, 15 July 2020 | 16:00

Lot 54

Starting price 30€