323 | Roman Empire

DIVO VALERIANO II. Antoniniano. (Ar. 4,18g/22mm). 258-260 d.C. Roma. (RIC 27; Cohen 7). EBC-/MBC+.

Online Coins Auction #38

Wednesday, 15 July 2020 | 16:00

Lot 323

Starting price 60€