134 | Roman Empire

AUGUSTO. Dupondio. (Ae. 10,19g/26mm). 15 a.C.-10 d.C. Nemausus. (RIC 155; RPC 523). MBC-. Pátina verde.

Online Coins Auction #38

Wednesday, 15 July 2020 | 16:00

Lot 134

Starting price 30€