104 | Roman Republic

GENS CALPURNIA. Denario. (Ar. 3,85g/12mm). 90-89 a.C. Roma. (Crawford 340/1; FFC 300). MBC. Pátina oscura.

Online Coins Auction #38

Wednesday, 15 July 2020 | 16:00

Lot 104

Starting price 50€