395 | Roman Empire

TEODOSIO I. Ae12. (Ae. 1,25g/12mm). 383-392 d.C. Tesalónica. (RIC 62b). EBC-/MBC+.

Online Coins Auction #35

Wednesday, 18 March 2020 | 16:00

Lot 395

Starting price 50€