202 | Roman Empire

NERON. As. (Ae. 11,30g/29mm). 66 d.C. Lugdunum. (RIC 544; Cohen 303). MBC+/MBC. Pátina verde.

Online Coins Auction #35

Wednesday, 18 March 2020 | 16:00

Lot 202

Starting price 200€