375 | Medieval coins

VESCOMTAT DE BEARN. A nombre de Céntul. Dinero Morla. (s. XI-1426). Cru.V.S. 166; Cru.Occitània 92; Cru.C.G. 2030. Ve. 0,90g. MBC+.

Online Coins Auction #32

Wednesday, 18 December 2019 | 16:00

Lot 375

Starting price 20€