186 | Roman Empire

ALEJANDRO SEVERO. Tetrassarion. (Ae. 9,35g/26mm). 222-235 d.C. Marcianópolis. (AMNG 994 var; Slg. H.J. Pfeiffer 522 var). MBC. Pátina.

Online Coins Auction #32

Wednesday, 18 December 2019 | 16:00

Lot 186

Starting price 30€