156 | Roman Empire

TRAJANO. Cuadrante. (Ae. 2,28g/16mm). 114-117 d.C. Roma. (RIC 691; Cohen 338). MBC. Pátina oscura.

Online Coins Auction #32

Wednesday, 18 December 2019 | 16:00

Lot 156

Starting price 25€