287 | Other islamics coins

CALIFATO OMEYA DE DAMASCO. Al-Walid I Ibn ´Abd Al-Malik. Dirham. 95 H. Dimashq (Damasco). Album 128. Ar. 2,90g. EBC-/MBC+.

Al-Andalus selection #31

Wednesday, 30 October 2019 | 16:00

Lot 287

Starting price 25€