1339 | Monarquía Española

FERNANDO VII (1808-1833). 8 Reales (Ar. 26,87g/38mm). 1819. Potosí PJ. MBC+/EBC-. Preciosa pátina irisada.

flag_en FERDINAND VII (1808-1833). 8 Reales (Ar. 26.87g/38mm). 1819. Potosí PJ. Good Very Fine/ Almost Extremely Fine. Beautiful iridescent patina.

Lote 1339

Puja inicial 80€