ITALIA, Umberto I (1889-1900). 5 Lires. (Ar. 26,11g/40mm). 1891. Eritrea. (Km#4). MBC+. Pátina irisada. Raro ejemplar.
ITALY, Umberto I (1889-1900). 5 Lire. (Ar. 26.11g/40mm). 1891. Eritrean. (Km#4). Good Very Fine. Iridescent patina. Rare specimen.
Lote 2204
Puja inicial 250€