2185 | Monedas Extranjeras

INDIA, Mir Mahbub Ali Khan. 1 Rupia. (Ar. 11,09g/30mm). 1322H (1904). Hyderabad. (Km#40.1). MBC+. Pátina irisada.

flag_en INDIA, Mir Mahbub Ali Khan. 1 Rupee. (Ar. 11.09g/30mm). 1322H (1904). Hyderabad. (Km#40.1). Good Very Fine. Iridescent patina.

Lote 2185