AMADEO I (1871-1873). 5 Pesetas (Ar. 24,83g/37mm). 1871 *18-71. Madrid. SDM. (Cal*2019-1). MBC/MBC+. Preciosa pátina.
AMADEO I (1871-1873). 5 Pesetas (Ar. 24.83g/37mm). 1871 *18-71. Madrid. SDM. (Cal*2019-1). Very Fine/ Good Very Fine. Beautiful patina.
Lote 1438