631 | Hispano Arabe

ALMORAVIDES, Yusuf bin Tashfin. Quirate. (Ar. 0,66g/10mm). (Vives 1536; Hazard 895). MBC. Pátina oscura.

flag_en ALMORAVIDES, Yusuf bin Tashfin. Get off. (Ar. 0.66g/10mm). (Vives 1536; Hazard 895). Very Fine. dark patina

Lote 631