CARLOS IV (1788-1808). 8 Reales. (Ar. 26,87/39mm). 1791. México. FM. (Cal-2019-953). Primer año de busto propio. EBC-. Bonita pátina.
CARLOS IV (1788-1808). 8 Reales. (Ar. 26.87 / 39mm). 1791. Mexico. FM. (Cal-2019-953). First year of own bust. Almost Extremely Fine. Nice patina.
Miércoles, 28 Abril 2021 | 16:00
Lote 785