CARLOS III (1759-1788). 8 Reales. (Ar. 26,90g/39mm). 1775. México. FM. (Cal-2019-1109). MBC+/EBC-. Canto pulido. Bonito tono.
CARLOS III (1759-1788). 8 Reales. (Ar. 26.90g / 39mm). 1775. Mexico. FM. (Cal-2019-1109). Good Very Fine/ Almost Extremely Fine. Polished edge. Nice tone.
Miércoles, 28 Abril 2021 | 16:00
Lote 709